Fatih Altaylı’dan Disney’e Teşekkür: “Fesli Kadir Bile Atatürkçü Olurdu”

Gazeteci Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde Disney’in iptal ettiği Atatürk diziyle ilgili yazdı. Disney’e teşekkür eden Altaylı, “100 yıldır Atatürkçü yapamadığımız kesim bile Atatürkçü oldu” ifadelerini kullandı.

Disney, Atatürk’ün hayatının anlatıldığı diziyi Ermeni Lobisi’nin baskısı sonrasında iptal etmişti.

Disney’in bu kararı, Türkiye’de büyük tepkiyle karşılanırken, ciddi abone kaybının olduğu da iddia ediliyor.

Gazeteci Fatih Altaylı, Disney’e ‘teşekkür’ ederek, ilginç bir yazı kaleme aldı.

“Disney tartışması sürüyor ve Türkiye’nin en tanınmış Atatürk düşmanları birden Atatürkçü kesilip, muhalif tavrı ile bilinen insanlara “Disney’e küfretmedin. Para alıyorsun değil mi!” diye saldırıyorlar.”

“Niye Atatürk’e söven bir grup siyasal İslamcıyı yıllardır baş tacı ettiniz diye sormayacağım. Onun yanıtı sizde yok biliyorum.”

“Dünya lideri olan liderimiz nasıl oluyor da bir televizyon şirketinin Ermeni lobisine boyun eğmesini engelleyemiyor? Oysa daha kısa süre önce Ermenistan Başbakanı Paşinyan Ankara’da idi ve Cumhurbaşkanı’nın görevi kendine devir ettiği törende Aliyev’in arkasına, 2. sıraya oturtularak kendisine haddi bildirilmişti!”

“Oy verme zamanı gelince Türkiye’yi çok seven yurt dışındaki Türk vatandaşlarımız mesele Türkiye’nin uluslararası çıkarları olunca niye bir lobi oluşturmazlar? Oralardaki Türkleri, Türkiye siyaseti için organize eden başta Diyanet olmak üzere dini oluşumlar, niye Türkiye’nin uluslararası çıkarları için organize etmezler?”

“Bu soruların yanıtlarını vermek zor olduğu için vur Cem’e, vur Tarkan’a, vur Ata’ya, vur Gülse’ye, vur Şahan’a.”

“Disney’e çok kızmama, tarihi çarpıtan bir grubun oyuncağına olmasına, tipik bir Amerikan cehaleti içinde hareket etmesine deli olmama ve yaptıklarını çok aşağılıkça bulmama rağmen bir yandan de kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Bizim 100 yıldır Atatürkçü yapamadığımız bir güruhu bir günde Atatürkçü, hatta neredeyse Kemalist yaptılar.”

“Fesli Kadir hayatta olsa idi, muhtemelen bugün o da Atatürkçü olmuştu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx