Flört Ederken Karşı Tarafın Beden Dilini Okumanıza Yardımcı Olacak 11 Tüyo

Flört, kadın ile erkek arasındaki çok yakın duygusal arkadaşlık olarak açıklanıyor. Bir kişinin, karşı taraftan o elektriği alıp ona da bu elektriği yansıtması ile başlayan süreç de diyebiliriz. Flört aşaması; ilişki başlamadan önce, iki kişinin arasındaki enerji aktarımının en yoğun olduğu süreçtir. Cilve oyunları, karşı tarafı etkileme taktikleri ilişkinin bu evresinde oldukça mübahtır. İki tarafın da birbirini tanımaya çalıştığı ve yakınlık kurmaya çalıştığı bu evrede; olayımız insan ilişkileri olunca, beden dilinin kullanımı ve karşı taraftaki yansımaları da oldukça önemli oluyor. Gelin bakalım, beden dilimiz flört evresinde bize ne gibi oyunlar oynuyormuş?

1. Bir kadın, karşısındaki erkekten hoşlandıysa; ona bakarken gözbebekleri büyür. Buna ek olarak, kadınlar hoşlandıkları erkeklerle konuşurken, gözlerini daha çok kırpmaya meyilli olurlar.

2. Erkekler, karşılarındaki kadından hoşlandıklarında onların da gözbebekleri büyür. Farklı olan ise; hoşlandıkları bir kadın karşılarındayken erkekler, fark etmeksizin kaşlarını yukarıya kaldırırlar.

3. Kadınlar, flört ederlerken konuşma esnasında boyunlarına, kollarına ve saçlarına daha çok dokunurlar. Kadının kendine dokunması, bilinçaltında ‘benim tenimin ne kadar yumuşak olduğunu görmelisin.’in bir yansımasıdır.

4. Flört eden bir erkeğin eli, tanışma veya daha sonrasında sohbet esnasında istemsizce saçlarını düzeltmeye gidecektir. Erkekler bunu yaptıklarında, biliçaltı düzeyinde kendilerinin daha iyi göründüklerini ve daha etkileyici bir görünüşe sahip olduklarını düşünüyorlar.

5. Flört ettikleri kişiyle konuşurken kadınların ses tonu yükselir ve incelirken; erkeklerde ise bu durum tam tersi şekilde, alçalır ve kalınlaşır.

6. Kendi kapladığı alanı maksimize etmek! Duruşunu, daha fazla alan kaplayacak şekilde ayarlaması, daha açık duruşları sergilemesi; örneğin, kollarını uzun süre bağlayıp oturmaması gibi şeyler güç ve görünebilirlik göstergesi bir erkek için.

7. Kadın ve erkekte ortak olan flört sinyallerinden biri de; vücudunu karşı tarafa doğru döndürmek ve bedenin ona doğru eğilmesidir. Bu karşı tarafa ve anlattıklarına ilgi duyduğunu gösterir.

8. Sohbet esnasında sizi gülümsetecek veya hoşunuza gideceğini düşündüğü şeyleri söylemesi. Bazen erkeklerde tam tersi şekilde işler bu durum. Hiç hoşlanmayacağınızı bildiği şeyleri kendinden emin bir şekilde savunabilirler; bu durum bir şekilde ilginizi üzerine çekebilmek ve akılda kalıcı olması için yaptığı bir şeydir.

9. Kadınların flört ederken farkında olmaksızın yaptığı bir hareket, bileklerinin içini gösterecek şekilde durmalarıdır.

10. Uzmanlara göre bir erkeğin yanınızdayken telefon, anahtarlık, bardak gibi masadaki eşyalarla uğraşması onun sizden hoşlandığının sinyallerini vermektedir.

11. Son maddemiz ise, aslında bir etkileme taktiği. ”Triangle” ya da ”flirting triangle” olarak duyabileceğiniz bu taktiği genellikle kadınlar kullanıyor. Bu harekette; önce bir göze sonra ağıza sonra da öteki göze bakarak; yüzde bir üçgen çizmiş oluyorsunuz. Eğer birinin size bu şekilde baktığını yakalarsanız, sizi etkilemeye çalıştığını rahatlıkla düşünebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx