23 Bin Hileci Warzone’dan Banlandı Ve Bir Daha Oyuna Giremeyecek!

Call of Duty: Warzone ve Call of Duty: Modern Warfare 3 oyunlarının çevrimiçi sunucularında yer alan tam 23 bin hileci banlandı, sunucular rahat bir nefes aldı.

Call of Duty: Modern Warfare 3 eleştirilerin hedefi olmuştu.

Tanıtım videolarında gösterilen heyecanın onda birini bile sunamayan Call of Duty: Modern Warfare 3, kısa hikayesi ve eğlenceli olmayan yapısıyla birlikte oyuncuların hedef tahtası haline gelmişti. Aynı zamanda çevrimiçi sunucularda ise hileden geçilemiyordu.

Aynı sorun Warzone içerisinde de vardı.

Hileciler sunucuları öyle bir ele geçirmişti ki, oyunu deneyimlemek isteyen kullanıcılara adeta bir kabus gibi çökmüşlerdi desek yeridir. Ancak yeni gelen güncelleme ile birlikte ortaya konan hile engelleme programı sayesinde oyundan tam 23 bin kullanıcı banlanmış durumda.

Yeni hile sisteminin adı: RICOCHET.

RICOCHET Anti-Cheat sistemi sayesinde artık sunucular daha korunaklı bir hale geliyor diyebiliriz. PC içerisinde yer alan sistemleri denetleyen bu anti hile sistemi sayesinde oyuncular artık hile programı kullanırken bir anda banlanıyor. Kernel düzeyindeki sürücü RICOCHET yazılımı ile birlikte oyundan şimdiye kadar 23 bin kullanıcının banlandığı söyleniyor.

“Bu daha başlangıç”

Call of Duty resmi internet adresinden açıklanan bilgilere göre bu banlamalar ve sistemsel güncellemeler daha bir başlangıç olarak görülüyor. Dilerseniz detayları buradan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx