Bunu diyen Diyanet değil CHP Grup Başkanvekili: “Pırıl pırıl gençler ateist oldu”… Sağcılıkta Nirvana

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, dün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “AKP’nin izlediği politikaların insanların inançlarını etkilediğini” söyleyerek, gençlerin deist ve ateistliği seçtiğini söyledi.

Ali Mahir Başarır’ın bu sözleri sosyal medyada tepki çekti.

İstanbul’da bazı sahillerde sığınmacıların kavga ettiğini ancak İstanbul Valiliğinin bu konuda önlem almadığını öne süren Başarır, “Sayın Vali, genelgeye göre bu kararı alıyor. Tam bir yetki aşımı. Temel hak ve hürriyetler ayaklar altına alınıyor. Genelgeyle yasak koymaya çalışıyor, yaşam tarzına müdahale ediyor.” ifadelerini kullandı.

Başarır, bu uygulamayı geçmişte Afyonkarahisar Valiliğinin hayata geçirdiğini ancak Danıştay’ın bunu iptal ettiğini anlatarak, parti olarak alkol ve sigaranın sağlığa zararlı olduğunu düşündüklerini ancak tercih noktasında kimseye müdahale edilmesini kabul etmediklerini vurguladı. Başarır, “İnsanlara dokunmayın, özel hayatlarına dokunmayın. İçen içer, içmeyen içmez.” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Başarır, İstanbul’un uyuşturucu batağına dönüştüğünü, suç işleyen sığınmacıların basına yansıtılmadığını ve tarikatlar içerisinde gençlere zarar veren olayların göz ardı edildiğini ileri sürdü.

“PIRIL PIRIL ÇOCUKLARIMIZ ATEİST OLDU”

“AK Parti’nin izlediği politikaların insanların inançlarını etkilediğini” iddia eden Başarır, “Neden insanlar bu kadar dinden soğudu. Neden bugün milyonlarca deist ve Ateist, pırıl pırıl çocuklarımız böyle bir tercihte bulundu. İşte dini sürekli siz anlattığınız için siz böyle bir yaşam ortaya koyduğunuz için şu tarikatları gördüğü için insanlar üzülerek söylüyorum ki dinden soğudu” diye konuştu.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx