Chrome’a gelen yeni güncelleme kullanıcıları memnun etmişe benziyor

Chrome’un son masaüstü sürümü olan 117, kullanıcıların uzun zamandır rahatsızlık duyduğu “Tüm Yer İmleri” hatırlatıcısını Kitaplık Çubuğundan kaldırdı. Bu, özellikle yer imleri çubuğunda değerli alan kaplayan ve özenle düzenlenen yer imlerini bozan bu hatırlatıcıdan rahatsız olan kullanıcılar için memnuniyet verici bir gelişme oldu.

Önceden, “Tüm Yer İmleri” hatırlatıcısı, Material You tasarımının bir parçası olarak Chrome 117 sürümünde getirildi. Buna dokunduğunuzda, tüm yer imlerini görüntülemek için Yan Paneli açma isteği geliyordu. Ancak Google, yer imleri çubuğundaki bu hatırlatıcıyı kaldırarak kullanıcılarına daha ferah bir kullanım alanı sunmuş oldu.

Chrome’a gelen yeni güncelleme kullanıcıları memnun etmişe benziyor

Ayrıca Chrome 117’nin bu güncellemesiyle, 10 adet güvenlik hatası da düzeltildi. Google, masaüstü platformuna Material You bileşenlerini ekliyor. Ancak bu ekleme, ChromeOS’tan daha yavaş ilerliyor. Yine de, yakın bir zamanda tüm Google ürünleri ve hizmetlerinde benzer bir temalama deneyimi yaşayacağımızı söylemek mümkün.

Material You, Google’ın 2021’de Android 12 ile başlattığı yeni temalandırma motorudur. Bu, başlangıçta sadece Google’ın kendi platformlarına sınırlı olan dinamik arayüz temalandırma seçeneğiyle geliyordu. Ancak Google, Canary sürüm 110 ile bu temayı diğer hizmetlere, Chrome dahil olmak üzere, getirmeye başladı. Bu da Material You’nun Mac, Windows, ChromeOS ve Linux gibi platformlarda da kullanılmaya başlanmasını sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx