Emre Belözoğlu: Seçil Erzan’la bir kez yüz yüze görüştüm, yatırım yapmadan tanımıyordum

Türkiye’nin günlerce konuştuğu “gizli fon dolandırıcılığı” davasının müştekilerinden Emre Belözoğlu sessizliğini bozdu. Dolandırıldığını anlayınca mahkemeye gittiğini söyleyen Belözoğlu, “Seçil Erzan‘la bir kez yüz yüze görüştüm. Yatırım yapmadan tanımıyordum” dedi.

Belözoğlu, Fenerbahçe’de teknik direktörlük yaptığı dönem ve Seçil Erzan davasına yönelik açıklamalarda bulundu. Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Halil Umut Meler ve Erol Bulut’un hakkındaki sözlerine de cevap verdi.

Futbol Plus Youtube kanalına konuşan Emre Belözoğlu, mahkemeye intikal eden gizli fon dolandırıcılığı süreci ile ilgili konuştu.

“Bir bankacılık işlemi olduğunu ve yatırım yaptığımı düşündüm”

Belözoğlu, “Bir bankacılık işlemi olduğunu ve yatırım yaptığımı düşündüm. Bunun dışında olduğunu anlayınca mahkemeye gittik. Elimize geçen kağıtların, dekontların karşılığının bankada olmadığını öğrendiğimiz anda şikayetimizi yaptık. Bize vaat edilen tarih gelmemişti bile… Banka müdürü ve yardımcısının imzalarının olduğu belgeler var. Hukuksal süreçler ilerliyor. Seçil Erzan’la bir kez yüz yüze görüştüm. Yatırım yapmadan tanımıyordum. Toplamda 1 aylık süreç var” dedi.

TIKLAYIN – Seçil Erzan’a 4 milyon dolardan fazla para kaptıran Emre Belözoğlu’ndan Fatih Terim açıklaması

“Faruk Koca bu olayların içinde yer aldığı çok üzgün”

Belözoğlu; hakem Halil Umut Meler’in Ankaragücü-Çaykur Rizespor karşılaşmasının ardından saldırıya uğramasıyla ilgili olarak, “Olayların içinde Faruk Koca’nın yer almasından dolayı gerçekten çok üzüntülüyüm. Kendisini tanıyorum, iyi bir insan olduğunu biliyorum. O da bu olayların içinde yer aldığı çok üzgün. Pek görülmeyen bir ceza aldı. Serbest kalmasından dolayı mutluyum. Dışarıya çıkması benim oyuncularımı da motive edecektir. Herkes hukukun verdiği ve vereceği kararlara saygı duymalı” dedi.

“Teknik direktör olarak istemediğim futbolcuyu içeriye sokmam”

Belözoğlu, Fenerbahçe’de sportif direktörlük görevi yaptığı dönemde sarı lacivertli takımın teknik direktörü olan Erol Bulut’un “Fenerbahçe’de istediğim transferler yapılmadı” iddiasına, “Transferler beraber yapılır. O açıklamalar kendisini bağlar. Onun hakkında asla menfi açıklamam olmaz. Çok başka insanlarız. Ben teknik direktör olarak istemediğim futbolcuyu içeriye sokmam” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx