Huawei, heyecan uyandıran o iddiaları kesin bir dille yalanladı

Son dönemde sosyal medyada dolaşan haberlere göre, Rusya, Suudi Arabistan ve Venezuela’nın Huawei’den yeni 5G akıllı telefonlar için sipariş verdiği iddia ediliyor. Ancak, Çinli teknoloji devi Huawei bu iddiaları resmi Weibo hesabından yaptığı açıklamayla yalanladı. Huawei’nin yaptığı açıklamada bu iddiaların herhangi bir gerçekliğinin olmadığı ve sadece çeşitli platformlarda kafa karışıklığı ve yanıltıcı bilgilere sebep olduğu belirtildi. Huawei, halkı doğrulanmamış bu tür bilgilere inanmamaları konusunda uyardı ve bu tür bilgilerle karşılaşanların hemen bildirmelerini istedi.

Huawei’nin yanıltıcı haberlerle mücadele ettiği bu dönemde akıllı telefon pazarında önemli ilerlemeler kaydettiği gözlemleniyor. Özellikle Mate 60/Pro/Pro+ serisi ve Mate X5 katlanabilir ekranlı akıllı telefonlarının Çin’de satışa sunulması büyük bir ilgi gördü.

Huawei, heyecan uyandıran o iddiaları kesin bir dille yalanladı

Bu telefonlar, yoğun talep nedeniyle bir dönem primli fiyatlara bile satıldı. Tedarik zincirinden alınan pazar araştırması verilerine göre, Huawei, W36 haftasında (4-10 Eylül) Çin akıllı telefon pazarında yüzde 17’lik satış pazar payıyla ikinci sıraya yerleşti. Bu, Huawei’yi yüzde 17,2 pazar payıyla Honor’un hemen arkasında konumlandırıyor.

Huawei’nin 25 Eylül’de gerçekleştireceği yeni ürün lansmanı, teknoloji meraklıları arasında büyük bir merak konusu oldu. Rastlantıya bakın ki, bu tarih aynı zamanda Huawei’nin CFO’su Sabrina Meng’in 1028 gün gözaltında kaldıktan sonra ülkesine dönüş yaptığı tarihle de örtüşüyor. Yaklaşan Mate 60 lansmanıyla Huawei’nin tüketicilere ne sunacağı ve şirketin pazar varlığının önümüzdeki aylarda nasıl evrileceği konusundaki merak devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx