Lisanslı Bitcoin Borsasında Listelendi: Bu Altcoin Fiyatı Yükseliyor!

Hong Kong merkezli kripto para borsası Hashkey artık platformunda Avalanche (AVAX) token ticaretini destekleyecek. Bununla birlikte, traderların borsada bu altcoin ile etkileşime girmeden önce ilginç bir gereksinimi karşılamaları gerekiyor.

Hashkey, AVAX’ı listesine ekledi, ancak…

Hashkey, 27 Eylül Çarşamba günü AVAX token’ın kendi platformunda listeleyeceğini duyurdu. Borsa ayrıca, işlemlerin 28 Eylül Perşembe günü başlayacağını açıkladı. Ancak, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’na (SFC) göre, yalnızca profesyonel yatırımcılar veya en az 8 milyon Hong Kong doları (1 milyon dolara eşdeğer) değerinde yatırım portföyüne sahip bireylerin erişmesi mümkün olacak.

SFC, bireysel yatırımcılar için yalnızca Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) ticaretine onay verdi. Bu arada, AVAX gibi diğer altcoin’ler profesyonel yatırımcılarla veya 1 milyon dolarlık portföye sahip bireylerle sınırlıdır. Hong Kong’un Ağustos ayında bireysel kripto ticaretine izin vermesinden bu yana, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, Hashkey de dahil olmak üzere borsaların faaliyetlerine önemli kısıtlamalar getirdi. Örneğin SFC, Müşterini Tanı (KYC) doğrulama süreci sırasında kullanıcıların en az 10.000 Hong Kong doları (veya 1.500 dolar) yatırmasını şart koşuyor.

Haskey, Hong Kong’da bireysel kripto lisansı alan ilk şirket. CoinGecko verilerine göre, Hashkey’in günlük işlem hacmi yaklaşık 4,93 milyon dolar civarında. Dolayısıyla bu rakam küresel muadillerine kıyasla oldukça düşük. Bağlam açısından, dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, yaklaşık 4,9 milyar dolarlık 24 saatlik işlem hacmine sahip.

Altcoin fiyatı yükselişe geçti

AVAX’ın Hashkey borsasında listelenmesinin, daha fazla benimsenme için potansiyel bir fırsat oluşturması mümkün. Bu arada, altcoin fiyatının son aylarda mücadele ettiğini belirtmek gerekiyor. Token son 30 gün içinde değerinin yaklaşık %10’unu kaybetti. Bu yüzden, Eylül ayı AVAX için çok da iyi geçmedi. Bu sürekli düşüş, Avalanche’ın 2023’teki genel performansının altını çiziyor. Bu da genel piyasanın belirsiz durumunu yansıtıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere kripto para, Nisan ayında 21 dolara ulaştı. Ancak, o zamandan bu yana tahmini olarak %50’nin üzerinde bir düşüşe tanık oldu.

Bu arada, CoinMarketCap verilerine göre, Avalanche tokenı son 24 saat içinde %5,16’lık bir yükseliş kaydetti. Basın zamanında altcoin 9,34 dolardan el değiştiriyordu. Hashkey’in AVAX’a listesinde yer vermesi uğur getirmiş olabilir! Bu yazı itibariyle, kripto para biriminin günlük işlem hacmi 110 milyon doların üzerinde. Ayrıca, geçtiğimiz güne göre yaklaşık %11 oranında bir artış gördü. Avalanche, 3,3 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle 22. en büyük kripto para birimi olarak yer alıyor.

AVAX günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx