Apple kullanıcıları için ilginç uyarı

Terapistinden gelen bir soruya yanıt olarak baş parmağını kaldırdıktan sonra terapi görüşmesinde havai fişekleri gören bir arkadaşı olduğunu söyleyen Matt Haughey’nin Mastodon gönderisinde gösterildiği gibi SimplePractice, hastalara Apple cihazlarının “terapi sırasında emoji gösterebileceğini” bildiriyor.  SimplePractice ayrıca bir SSS’de tepkileri tartışıyor ve tepkilerin hem iOS hem de macOS’ta nasıl kapatılacağına dair talimatlar içeriyor.

Video reaksiyonları, Apple’ın Eylül ayında resmi olarak piyasaya sürdüğü iOS 17 ve macOS Sonoma için büyük ve yeni bir özellik.

Apple kullanıcıları için ilginç uyarı

Tepkiler etkinleştirildiğinde, belirli emojilerin ve animasyonların görünmesini sağlamak için el hareketlerini kullanabiliyorsunuz. Örneğin, bir kalp şekli oluşturmak kalpleri eklerken, iki başparmak yukarı hareketi sanal havai fişekleri patlatıyor. Ellerinizle etkinleştirebileceğiniz sekiz olası reaksiyon bulunuyor.

Tepkiler teorik olarak video görüşmesine biraz ekstra bir şeyler eklemenin yararlı bir yolu. Ancak belirli durumlarda (örneğin bir video terapisi seansı veya önemli bir dava görüşmesi gibi) muhtemelen bu tepkileri görmek istemeyeceksinizdir. Tepkilerin tümü nispeten ortak el hareketlerini kullanıyor (tek bir başparmak yukarı, başparmak aşağı ve iki barış işareti gibi hareketlerin hepsi de farklı tepkiler veriyor), dolayısıyla insanların bu tepkileri kazara harekete geçirebilmeleri çok kolay. Tepkiler varsayılan olarak etkin olduğundan, insanlar bunun mümkün olduğunu bilmeden bunları tetikleyebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx