Netflix’in popüler dizisi Wednesday hayranlarına kötü haber

Hollywood’daki yazar ve oyuncuların grevi nedeniyle çekimleri ertelenen pek çok yapımdan biri olan Wednesday, bu defa oyuncu kadrosundaki sorunlarla uğraşıyor.

Dizinin ikinci sezonunda rol alan Thora Birch, sahneleri henüz tamamlanmadan diziden ayrıldı.

1991 yılında Christina Ricci’nin performansıyla üne kavuşan Addams Ailesi’nin Wednesaday karakteri, Netflix’te başlı başına bir yapım haline geldi ve çok sevildi. Jenna Ortega’nın başrolde yer aldığı dizi, yayınlandıktan yalnızca bir hafta sonra toplam 341,2 milyon saat izlenerek Stranger Things’in rekorunu bile kırdı.

Ancak Wednesday’in Nevermore Akademisi’ndeki maceraları sekteye uğradı. Geçtiğimiz aylarda başlayan oyuncular ve yazarların grevi pek çok yapımı olduğu gibi Wednesday’i de olumsuz etkileyerek dizinin yeniden platformda yer alacağı tarihi erteledi.

Şimdi de ikinci sezonda öne çıkması planlanan yeni bir karakterin çekimlerinde yaşanan sorunlar dizinin geleceği ile ilgili soru işaretleri oluşturdu.

Thora Birch

Ünlü oyuncu Thora Birch’in sahnelerini tamamlamadan setten ayrılmak zorunda kaldığı bildirildi. Dizinin yapımcılığını üstlenen MGM’den bir temsilci şu açıklamaları yaptı: “Thora kişisel bir meseleyle ilgilenmek için Amerika’ya döndü ve prodüksiyona geri dönmeyecek.”

Yayına konuşan kaynaklara göre Ghost World oyuncusu Birch, ailesindeki bir hastalık nedeniyle eve gitmek zorunda kaldı. Ayrıca Birch’in sahnelerini tamamlamamasına rağmen canlandırdığı karakterin sahnelerinin büyük kısmını çektiği de bildirildi. Birch ikinci sezonda yurt annesi Tamara Novak’ı canlandırıyordu. Ancak Birch’in diziden çekilmesiyle bu sahnelerin görülüp görülmeyeceği henüz belirsiz. Ayrıca yapımcıların karakterin hikayesini tamamlamak için yeni bir karakter eklemesi gerekeceği bildirildi.

İkinci sezonda Jenna Ortega ile Morticia ve Gomez Addams’ı canlandıran Catherine Zeta-Jones ve Luis Guzmán da geri dönüyor.

Ortega, dizideki performansıyla son dönemde parlayan isimlerden biri haline geldi. Ayrıca genç oyuncu, Tim Burton ile Beterböcek 2’de (Beetlejuice 2) de çalışıyor.

Burton’ın 1988 yapımı korku komedisinin devamı olan Beterböcek’te Ortega’ya ilk filmde rol alan Michael Keaton, Winona Ryder ve Catherine O’Hara da eşlik ediyor. Filmin vizyon tarihi ise 6 Eylül 2024 olarak belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx